Argaaniaõli

dg-argaaniõliga

Läbi sajandite on berberi naised kasutanud seda argaaniapuust saadavat õli selle antioksüdatiivsete omaduste tõttu. Need puud kasvavad Marokos Atlase mägede ülaosas.

Argaaniaõli kogumisega tegelevad üksnes berberi naised. Kõik teadmised selle ihaldatud eliksiiri valmistamise kohta annavad nende emad, vanaemad ja vanavanaemad põlvest põlve edasi.

Juunist augustini korjavad naised ära kõik puudelt maha kukkunud küpsed viljad ja kuivatavad neid seejärel nädalaid päikese käes. Seejärel purustatakse pähklid kahe kivi vahel, et saada kätte argaaniaõli sisaldavad seemnetuumad. See töö on eriti vaevanõudev ja kurnav – naiste ühe päeva töö tulemuseks on 1–1,5 kg tuumasid.

Pärast seda jahvatatakse tuumad kiviveskis pastaks, mis seejärel lisatakse vette ja sõtkutakse käsitsi, et saada õli kätte. Selle manuaalse protsessiga saab seemnetest kätte ligikaudu 70% õlist.

Argaaniaõli kasutatakse berberi peredes alates sünnist kuni vanaduseni. Seda kasutatakse tuulerõugeteKülmpressitud-looduspuhas-argaaniaõli-pihustiga-pudelis-Huile-d’argan-vierge-bio,-50-ml ravimiseks beebidel ja lastel. Samuti saab sellega edukalt ravida ekseemi ja aknet. Täiskasvanutel kasutatakse seda õli reumaatikute liigeste masseerimiseks.

Ka lapseootel naised saavad argaaniaõli kasutada, et ennetada venitusarme. La Maison du Savon de Marseille on loonud mitmekülgse kollekts
iooni argaaniaõlil põhinevatest toodetest, mis lasevad Sul sellest eliksiirist osa saada. Tänu meie argaaniaõliga rikastatud dušigeelidele, šampoonidele, koorivatele geelidele ja seepidele saad nüüd nahka vääriliselt sügavuti puhastata ja toita.

Meie argaaniaõliga ihupiimal on hõrk tekstuur ning see toidab ja kaitseb nahka, moodustades kaitsva kihi, mis säilitab naha loomuliku sära. Meie traditsiooniline Marseille’ seep puhastab, kaitseb, niisutab ja jätab nahale meeldiva argaanialõhna.

Ka meie habemeajamisjärgsed, käte- ja näokreemid on rikastatud argaaniaõliga, et nahka niisutada, kaitsta
ja sügavuti toita.

La Maison